Ενημέρωση Προγράμματος ΙΚΥ - ΕΚΟ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΕΣ AEI - Ενδιάμεσο Τελικό Παραδοτέο

Το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών, στις 25/2/2019, ανακοίνωσε τους Πίνακες Επιλεγέντων και Μη Επιλέξιμων (απορριφθεισών) αιτήσεων, κατά σειρά κατάταξης, στο πλαίσιο της Πράξης «Πρόγραμμα Οικονομικής Ενίσχυσης Επιμελών Φοιτητών/τριών που ανήκουν σε Ευπαθείς και άλλες Κοινωνικές Ομάδες - Β’ Κύκλος».
Σύμφωνα με την ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΑΝΩΤΑΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΙΔΡΥΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΚΡΑΤΙΚΩΝ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ (ΙΚΥ) (ΦΕΚ 1625/Β/10.05.2018), οι ωφελούμενοι (όσοι βρίσκονται στον Πίνακα Επιλεγέντων) προκειμένου να λάβουν την υποτροφία θα πρέπει να υποβάλουν στο ΙΚΥ:
α)           Ενδιάμεσο παραδοτέο: Βεβαίωση του Τμήματος/Σχολής του υποτρόφου για την επιτυχή εξέταση τουλάχιστον στο 40% των μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2017-2018, που προβλέπονται στο πρόγραμμα σπουδών και δηλώθηκαν από τον δικαιούχο, σύμφωνα με το «Υπόδειγμα βεβαίωσης ενδιάμεσου  παραδοτέου» του παραρτήματος 4 της πρόσκλησης. Η βεβαίωση προσκομίζεται μετά την εξεταστική περίοδο Φεβρουαρίου 2018 -εφόσον υπάρχει επιτυχής εξέταση τουλάχιστον στο 40% των μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου- ή μετά την εξεταστική του Σεπτεμβρίου 2018.
β)           Τελικό παραδοτέο: Βεβαίωση του Τμήματος/Σχολής του υποτρόφου ότι, μέχρι και τη λήξη της εξεταστικής περιόδου του Σεπτεμβρίου του 2018, έχει εξεταστεί επιτυχώς τουλάχιστον στο 65% των μαθημάτων του ακαδημαϊκού έτους 2017-2018, που προβλέπονται στο ενδεικτικό πρόγραμμα σπουδών, και έχουν δηλωθεί από το δικαιούχο, σύμφωνα με «υπόδειγμα βεβαίωσης του τελικού παραδοτέου» του παραρτήματος 5 της Πρόσκλησης.

Σας επισυνάπτουμε προς διευκόλυνσή σας σε μορφή.doc (word):
Α) τα Παραρτήματα 4 και 5 της Πρόσκλησης «Υπόδειγμα βεβαίωσης ενδιάμεσου παραδοτέου» και «Υπόδειγμα βεβαίωσης τελικού παραδοτέου» (docx)
Β) το Παράρτημα 6 «Τυποποιημένος πίνακας ελάχιστου απαιτούμενο αριθμού μαθημάτων» (docx)