Υποχρεωτικό μάθημα του Ζ΄ Εξαμήνου "Έννοια και μορφές του μαρτυρίου στον Χριστιανισμό και στο Ισλάμ" - Ανακοίνωση

(Αρχική δημοσίευση 4-11-2019)
Το υποχρεωτικό μάθημα του Ζ΄ Εξαμήνου "Έννοια και μορφές του μαρτυρίου στον Χριστιανισμό και στο Ισλάμ" της Εισαγωγικής Κατεύθυνσης Μουσουλμανικών Σπουδών την προσεχή Πέμπτη, 7 Νοεμβρίου 2019, θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Συνεδριάσεων του κτηρίου της Θεολογικής Σχολής (α' όροφος), μεταξύ 16:00-18:00 και όχι 18:00-20:00. Οι φοιτητές/τριες θα έχουν τη δυνατότητα να γνωριστούν με μια εκδοχή της ετερόδοξης ή μάλλον ενδοχριστιανικής ετερότητας, στα πρόσωπα των Καθολικών καθηγητών και φοιτητών που θα επισκεφθούν τη Θεολογική Σχολή, και θα συζητήσουν μαζί μας τη σχέση της νεολαίας στην Ελλάδα με τη Θεολογία.
Το ίδιο ισχύει και το επιλεγόμενο μάθημα του χειμερινού εξαμήνου του Τμήματος Θεολογίας με τίτλο «Νεομάρτυρες της Θεσσαλονίκης».

Ο διδάσκων Καθηγητής
Παναγιώτης Υφαντής